آیا امام زمان (عج) در جزیره خضرا زندگی میکند؟ ,

۱۳۹۸/۲/۱۷ سه شنبه
(0)
(0)
آیا امام زمان (عج) در جزیره خضرا زندگی میکند؟
آیا امام زمان (عج) در جزیره خضرا زندگی میکند؟

براساس روایات اهل بیت (علیهم السلام)، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه و الشریف) میان مردم زندگی می‌کند و در کوچه و بازارشان رفت‌ و آمد دارد و بدون اینکه مردم او را بشناسند، در بین‌شان حضور می‌یابد.


آن بزرگوار، حتی همه ساله در مراسم حج حاضر و همراه انبوه زائران، مشغول عبادت می‌شود.(1) پسنباید خیال کرد که امام زمان (عج) دور از مردم زندگی می‌کند و در فلان جزیره‌ی عجیب (جزیره‌ی خضرا) یا فلان نقطه در آمریکای جنوبی (مثلث برمودا) سکونت دارد.

گرچه ماجرای جزیره‌ی خضرا و حضور امام را در آن جزیره علامه مجلسی در بحارالانوار آورده، ولی خودش تصریح کرده که این ماجرا را در کتاب‌های معتبر نیافته است.

دانشمندان بزرگی مانند علامه عسگری، علامه جعفر مرتضی عاملی و آیت‌الله ابراهیمی امینی که در زمینه‌ی مسائل تاریخی و اعتقادی تحقیقات بسیاری انجام داده‌اند ماجرای جزیره‌ی خضرا را رد کرده‌اند.

در سال 1355هـ .ش از ناپدید شدن برخی از هواپیماها و کشتی‌ها در مثلث برمودا (منطقه‌ای در نزدیکی کشور کوبا) خبرهایی منتشر شد. این خبرها چه درست باشد و چه نادرست، مثلث برمودا و حوادث مربوط به آن، به موضوع امام زمان و محل اقامت آن بزرگوار ربطی ندارد.(2)
 
پی‌نوشت‌ها:
1. کمال‌الدین،‌ ص 440 و بحارالانوار، ج 52 ، صص 151-152.
2. آفتاب مهر، ج 1، ص 135.

  • منبع: سایت راسخون
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده